Haber

Seyit Torun’dan Bakan Soylu’ya: “Saray’a vezir olmak isterken yaptığınız her şeyden rezil oluyorsunuz. Tarihte görülmemiş bir ‘beceriksiz’ arıyorsanız aynaya bakın.. .

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında “İstanbul tarihinin belki de en aciz belediye başkanı” sözlerine yanıt verdi. Torun, “Süleyman Soylu, Saray’a vezir olmak istediğinizde yaptığınız her şeyden rezilsiniz. Tarihte görülmemiş bir ‘beceriksiz’ arıyorsanız aynaya bakın. Çünkü sizsiniz. bu ülkeye yakışmayan bir bakan.”

Süleyman Soylu’nun Ekrem İmamoğlu’na yönettiği Seyit Torun, “Çöpünü toplamayı beceremeyen belediye başkanı, İETT otobüsünü çalıştırmayı beceremeyen belediye başkanı, belki de tarihin en aciz belediye başkanı İstanbul’un üstünü kapatabilir mi acaba? Hukukun verdiği bir kararla yapacak, bir adım daha atabilecek mi?” sözlerine tepki gösterdi.

Seyit Torun, bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Süleyman Soylu’nun Ekrem İmamoğlu’na yönelik sözlerini içeren paylaşımı aktararak, şunları kaydetti:

“Süleyman Soylu; Saray’a vezir olmak isterken yaptığınız her şeyden rezilsiniz. Tarihte görülmemiş bir ‘beceriksiz’ arıyorsanız aynaya bakın. Çünkü siz bir bakansınız. bu ülkeye kim yakışmaz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu